Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/rteknikc/www.profeser.com/wp-content/plugins/1revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Soğutucular – PROFESER
+90 212 442 42 00
trende
trende

Soğutucular

Soğutucular

Günümüzde gıda sektörü başta olmak üzere ilaç, kimya gibi birçok sektörde soğutucular kullanılmaktadır. Bu soğutucuların tam kapasitede verimli bir şekilde çalışması beklenir, Oluşacak herhangi bir arıza yüksek maliyetlere sebep olabildiği gibi işletme açısından prestij kaybına da sebebiyet verebilmekte. Soğutucuların peryodik bakımlarının yapılması çok önemlidir. Firmamız da şarküteri, şişe soğutucu gibi market, kasap ve lokantalarda  kullanılan tüm soğutucu dolaplara tamir, bakım ve montaj hizmetleri verilmektedir.

Soğutucularla ilgili sık yapılan yanlış bir uygulama da gündüzleri çalıştırıp geceleri kapatmaktır. Bu gibi durumlar hem daha yüksek enerji giderine sebebiyet verdiği gibi içinde saklanan ürünler içinde bozulma riski oluşturmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da soğutucuların işletme içerisindeki yerleşimi. Direk güneş ışığına maruz kalmıyacak yerler tercih edilmelidir. Güneş ışığına maruz kalan bir soğutucu %40 daha fazla enerji harcayabilmekte.

17 Ocak 2015
3.938 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN