Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/rteknikc/www.profeser.com/wp-content/plugins/1revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Sıkça Sorulan Sorular – PROFESER
+90 212 442 42 00
trende
trende

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
Kombi bakımı gereklimi? enerji tassarufu sağlar mı?
Kombi yapısı gereği yalnızca doğalgaz tüketmez beraberinde elektrikte tüketir. Bakımsız bir kombi yeterli su sirkülasyonu yapamayacağı için evinizi ısıtmada zorlanacaktır. Gerektiğinden fazla çalışan kombiniz daha fazla elektrik ve gaz tüketimine neden olacaktır. Kombinize her yıl birkere yapılacak olan bakım, kullanım ömrü, verimlilik ve tasarruf sağlayacaktır.
Oda termostatı kullanmak ekonomik mi?
Kombi çalışma sırasında ısıtacağı ortamın değil, sirkülasyonunu sağladığı suyun ısı derecesiyle devreye girer. Ancak oda termostatı tam tersi mantıkla hareket ederek bulunduğu ortamın ısı derecesine göre kombiyi çalıştırır, istenilen sıcaklığa ulaşıldığında kombiyi kapatarak tasarruf sağlar. Belirli modellerde saatlik, günlük ve haftalık programlanma özelliğide bulunmaktadır. Kombinize uyumlu termostat hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Evimdeki tüm radyatörler eşit ısınmıyor, radyatör (petek) temizliği mi yaptırmalıyım ?
Öncelikle kombi bakımı yaptırmadıysanız en büyük nedeni bu olabilir. Tesisat filtresi tıkalı olduğunda yeterli su sirkülasyonu sağlanmadığından bu tip sorunlar oluşabiliyor. Kombiniz bakımlı ise radyatör vanaları ayarsız olabilir, vanalar kontrol edildikten sonra sorun devam ederse petek temizliği gerekir.
Kombim eskisine nazaran sesli ve titreşimli çalışıyor sorun ne olabilir?
Kombinin içinde aktif olarak çalışan baca fanı, su sirküle pompası gibi hareketli parçalar vardır. Bu parçalarda bir sorunun başlangıcı ya da arıza durumu olabilir. Periyodik bakım sırasında gerekli kontroller yapıldıktan sonra, servisimiz potansiyel arızalara karşı cihazınızın durumunu raporlayarak sizleri bilgilendirir .
Klima bakımı gerekli mi?
Klimalar yapısı gereği komplike cihazlardır. Evaparatör, koondanser, filtre kirliliği ve gaz eksikliği verimi ve eneji sarfiyatını etkilemektedir. Bakımları düzenli yapılan klimalar çok daha verimli ve ekonomiktir. Klimanızı yaz kış sürekli kullanıyorsanız yılda iki kere,sadece yaz aylarında kullanıyorsanız yılda bir bakım yapılması cihazınızın verimliğini arttırdığı gibi sağlık açısından da önemlidir.
Klimam iyi soğutuyor, filtrelerini de temizliyorum yine de bakım gerekli mi?
Klima bakımı yalnızca soğutma kalitesi için değil aynı zamanda hijyen için de yapılır. Evaparatörde biriken mantar ve mikroplar özel kimyasal ile temizlenir ve son olarak dezenfektanla dezenfekte edilmektedir.Bu işlemler ortam içinde solunan havanın kalitesinin artmasına neden olduğu için sağlığınız açısından da önemlidir.
Ticari tipi soğutucuların bakımı oluyor mu?
Evet. Dolap, soğuk oda, buzdolabı gibi tüm soğutucu cihazların yıllık bakımı yapılmalıdır. Yapılan bakım beklenmedik zamanda oluşabilecek arızalardan koruduğu gibi yüksek seyreden enerji tüketimini de büyük ölçüde düşürmenize yardımcı olur.
Market/kasap/sebze dolabım soğutuyor ama ürünlerim kısa sürede bozuluyor sorun ne olabilir?
Bu tip sorunlar sık karşılaştığımız ve birden fazla nedeni olabilen sorunlardır. Soğutucu cihaz iç hava sirkülasyonu yapamıyor, soğutucu yanlış sıcaklıkta kullanılıyor, termostat kalibrasyonu bozulmuş olabilir.
İş yerimde elektrik faturamı düşürmek istiyorum ne yapabilirim?
Profeser olarak enerji verimliliği konusunda birçok çalışmamız oldu. Mühendislik ekibimiz iş yerinize özel çalışma yaparak sonuçları sizlere rapor olarak sunmaktadır.